Wielkimi krokami zbliża się 800-lecie Zielonej Góry

Już w przyszłym roku Zielona Góra będzie obchodził okrągłą rocznicę. W 2022 roku odbędą się obchody 800-lecia miasta Zielona Góra. W związku z tym władze miasta już teraz przygotowują się do tego wydarzenia. Na początek powstanie specjalny logotyp przygotowany na tę okazję, a także hasło, które będzie dumnie towarzyszyć całemu jubileuszowi.

Konkurs na projekt logotypu oraz hasła z okazji jubileuszu 800-lecia

Władze miasta Łódź postanowiły zorganizować konkurs, na podstawie którego zostanie wyłoniony wykonawca logotypu oraz hasła związanego z rocznicą. Oprócz tego przez cały rok mają odbywać się wydarzenia kulturalne związane z tym wyjątkowym wydarzeniem, a do obiegu trafią także pamiątkowe wydawnictwa. Przewodniczący komitetu pracującego nad organizacją jubileuszu mówi, że obchody rocznicy mają być uspołecznione w jak największym stopniu. Stąd też pomysły mogą wysyłać również mieszkańcy miasta.

W ramach jubileuszu powstanie także komitet honorowy, który będzie składał się m.in. z honorowych obywateli miasta Zielona Góra, burmistrzów oraz prezydentów partnerskich miast, czy też wielu innych zasłużonych dla miasta osób. Przyszłoroczne uroczystości 800-lecia mają być połączone z uroczystościami kolejnej rocznicy, a więc 700-lecia nadania Zielonej Górze praw miejskich. Ta rocznica docelowo przypada na 2023 rok.