Czy Park Tysiąclecia w Zielonej Górze zostanie w końcu zmodernizowany?

Plany związane z modernizacją Parku Tysiąclecia w Zielonej Górze regularnie dobiegają do mieszkańców oraz wszystkich zainteresowanych już od wielu lat. Niestety, ale przez ten czas tak naprawdę żadne prace się nie odbyły. nawet pomimo tego, że Urząd Miasta miał już przygotowane zapytanie ofertowe dotyczące zagospodarowania terenu. Mimo upływu wielu lat, Park Tysiąclecia wciąż czeka na konkretne kroki w kierunku rewitalizacji. Czy w końcu się doczeka?

Park Tysiąclecia w Zielonej Górze

Dla mieszkańców Zielonej Góry mieszczący się tutaj Park Tysiąclecia pełni bardzo ważną funkcję. Przede wszystkim jest on świetnie zlokalizowany z pozostałą częścią miasta, ponieważ leży w samym centrum miasta. Poza tym na terenie parku jest wiele ciekawych atrakcji, jak m.in. skatepark, czy też zabytkowa architektura. Jednak wiele osób uważa, że lokalny park wręcz prosi się o rewitalizację. To wszystko za sprawą niszczejącej infrastruktury, a także możliwości, które można zrealizować w tej lokalizacji.

Władze miasta Zielona Góra już kilka lat temu podjęły kroki, które miały doprowadzić do rozpoczęcia prac związanych z przebudową. Miało to miejsce dokładnie w 2013 roku. Niestety z realizacji planów nic nie wyszło. A zakładano wtedy ciekawe koncepcje na to miejsce. Miały powstać m.in. funkcjonalne ścieżki spacerowe oraz miejsca sportowe. Ponadto na terenie Parku Tysiąclecia miały zostać posadzone także liczne krzewy oraz rośliny. Oprócz tego w tym obszarze planowano także usadowienie praktycznych mebli miejskich. Jednak pomimo upływu lat okazało się, że żadne plany nie zostały zrealizowane.

Mieszkańcy Zielonej Góry oczekują rewitalizacji Parku Tysiąclecia

Z niewiadomych przyczyn miasto wciąż odkłada modernizację Parku Tysiąclecia. Jednak taka sytuacja kompletnie nie podoba się mieszkańcom. Oczekują oni, aby jak najszybciej władze określiły się co do remontu tego miejsca. Zaznaczają, że tak ważne tereny dla wszystkich mieszkańców nie mogą pozostać dłużej w opłakanym stanie. Mieszkańcy oczekują ożywienia całego terenu, aby zachęcał on do odwiedzin oraz aktywności sportowej.

Niektóre osoby zaznaczają, że nie oczekują dużych zmian. Wystarczyłyby nowe ławki, odnowiony chodnik, czy też nowoczesne oświetlenie. Jednak nawet tego nie są w stanie zrealizować miejscowe władze. Jak zaznacza jedna z mieszkanek Zielonej Góry, plotki o remoncie docierają do niej już od 30 lat. Jednak do tej pory lokalni mieszkańcy nie doczekali się nawet odnowienia terenu w Parku Tysiąclecia.

Prezydent miasta zaznacza, że rewitalizacja Parku Tysiąclecia jest wciąż w planach

Do słów, komentarzy oraz opinii mieszkańców odniósł się sam Prezydent Zielonej Góry, a więc Janusz Kubicki. Zaznacza on, że rzeczywiście w poprzednich latach powstały plan związane z rewitalizacją Parku Tysiąclecia. Jednak dla wielu osób rządzących oraz dla mieszkańców tamtejszy projekt z różnych przyczyn był nie do zaakceptowania. Stąd też miasto musiało odsunąć planowaną inwestycję, a w kolejnym czasie niestety dofinansowanie na rewitalizację tamtego terenu zostało utracone.

Obecnie miasto będzie pracować nad stworzeniem nowego projektu. Część planów z poprzedniego projektu ma znaleźć się również w nowym, jednak spora część planów związanych z rewitalizacją musi powstać całkowicie od zera. Stąd też jeszcze nie wiadomo kiedy ukaże się pierwsza koncepcja. Miejmy nadzieję, że władze miasta jak najszybciej poradzą sobie ze stworzeniem naprawdę ciekawego planu dotyczącego zagospodarowania tamtejszego terenu. Z kolei mieszkańcy Zielonej Góry muszą jeszcze przez jakiś czas uzbroić się w cierpliwość. Miejmy nadzieję, że będzie warto wyczekiwać nowej aranżacji terenu w Parku Tysiąclecia.