Pożar masztu oświetleniowego na zielonogórskim stadionie

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło pod sam koniec meczu pomiędzy Marwis.pl Falubaz Zielona Góra a Fogo Unia Leszno. Tuż przed biegiem nr 15 zaczął płonąć maszt oświetleniowy znajdujący się na stadionie.

Pożar na stadionie w Zielonej Górze

Maszt oświetleniowy na stadionie w Zielonej Górze zaczął płonąć w bardzo niesprzyjającym momencie. Całe zdarzenie miało miejsce przez biegiem nr 15, kiedy na tablicy świetlnej widniał wynik 46:44 dla gospodarzy. Awaria masztu spowodowała, że w ostatnim biegu zawodnicy musieli zmagać się z niedoświetleniem pierwszego łuku. Pomimo panującego tam półmroku, zawodnicy przystąpili jednak do rywalizacji, ponieważ sędzia postanowił kontynuować zawody żużlowe.

Na stadionie znajdowały się zastępy straży pożarnej. Ich szybka reakcja pozwoliła szybko opanować ogień, a także wyłączyć słup od prądu. Obecnie prowadzone są czynności mające na celu wyjaśnić okoliczności całego zajścia. W następnym kroku zielonogórzanie będą musieli oszacować straty i wziąć się za naprawę masztu.

Stadion wciąż będzie użytkowany

Osoby decyzyjne w Falubazie podkreślają, że stadion nie zostanie zamknięty na czas usuwania awarii. Jeszcze w tym tygodniu na obiekcie zorganizowane zostaną treningi, a także runda cyklu Nice Cup. Postanowiono jedynie, aby wyłączyć z użyteczności dla kibiców obszar wokół uszkodzonego masztu.

Przypomnijmy, że kolejne spotkanie Marwis.pl Falubaz Zielona Góra odbędzie 20 sierpnia. W spotkaniu, w którym rywalem będzie Betard Sparta Wrocław rozstrzygną się losy zielonogórzan co do utrzymania na następny sezon w najwyższej klasie rozgrywkowej PGE Ekstralidze.