60-letni kierowca ignoruje znaki drogowe w Zielonej Górze, twierdząc, że był wprowadzony w błąd przez nawigację

Na rondo PCK w Zielonej Górze doszło do niebezpiecznej sytuacji drogowej. Jeden z kierowców, 60-letni mężczyzna, postanowił poruszać się niewłaściwym kierunkiem, przeciwnym do zgodnego z zasadami ruchu drogowego. Właśnie wówczas przybył tam patrol policyjny, który bez wahania uniemożliwił dalszą jazdę mężczyźnie.

Zdarzenie to zostało uchwycone przez kamery miejskiego systemu monitoringu, które zapisywały przebieg sytuacji na rondzie PCK. Incydent miał miejsce w czwartek, około godziny 10:00 rano.

Policjanci pełniący służbę na patrolu drogowym natychmiast zauważyli BMW poruszające się niezgodnie z kierunkiem ruchu. Bez zwłoki uruchomili sygnały świetlne oraz dźwiękowe, co było jednoznacznym sygnałem dla kierowcy do natychmiastowego zatrzymania pojazdu. Dalsza jazda została mu uniemożliwiona.

Kierujący pojazdem okazał się być 60-letnim mieszkańcem Gubina. Mężczyzna usiłował tłumaczyć się, że to nawigacja wprowadziła go w błąd i skierowała na rondo pod prąd. Twierdził, że był tak skupiony na śledzeniu instrukcji z GPS-a, iż całkowicie zignorował obowiązujące znaki drogowe oraz zasady dotyczące korzystania z ronda.