Karate Klub NIDAN Zielona Góra świętuje kolejny rok pełen sukcesów

W 2023 roku Karate NIDAN Zielona Góra z dumą patrzy wstecz, celebrując kolejne dwanaście miesięcy pełne osiągnięć. Mieszkańcy Zielonej Góry zdobyli medale na wszystkich kluczowych zawodach zarówno w kraju, jak i za granicą. Liczba zdobytych medali przez klub w minionym roku wyniosła imponujące 499.

Klub spisał swoje triumfy podczas tradycyjnej i uroczystej gali, na której uhonorował wszystkich sportowców, którzy zdobyli medale na arenie krajowej i międzynarodowej. W trakcie tej samej ceremonii wyrażono również wdzięczność za wsparcie sponsorom oraz przyjaciołom klubu.

Prezes i trener klubu, Mirosław Kuciarski, skomentował miniony rok następująco: „Ubiegły rok był dla nas niezwykle udany pod wieloma względami. Mieliśmy wiele startów, od regionalnych i krajowych turniejów, przez mistrzostwa Polski w karate tradycyjnym i fudokanie, aż po mistrzostwa Europy i świata. Na każdych z tych zawodów nasi zawodnicy zdobywali medale”. Dodatkowo, klub miał zaszczyt zorganizować w Zielonej Górze międzynarodowe seminarium z sensei Avi Rokah, jednym z najbliższych uczniów pioniera tradycyjnego karate na świecie, senseia Hidetaki Nishiyamy. Wydarzenie zgromadziło wielu karateków i trenerów z ośmiu różnych krajów. „Jeśli mówimy o wynikach, to ubiegły rok był dla nas lepszy niż poprzedni. Przywoziliśmy do Zielonej Góry torby pełne medali, jak to niektórzy mówią. Byliśmy blisko zdobycia 500 medali, ale to cel, który postawiliśmy przed sobą na przyszłość.”