19-latek, który driftował po rondzie w Zielonej Górze, teraz odpowie za potrącenie 15-letniej dziewczyny

Podinspektor Małgorzata Stanisławska z Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze poinformowała, że 19-letni mężczyzna, który niedawno, bo niecałe dwa tygodnie temu, został ukarany mandatem w wysokości 3 tys. zł za driftowanie swoim samochodem marki bmw po rondzie, teraz stanął przed sądem za potrącenie 15-latki. Ten sam młody człowiek ponownie znalazł się w centrum uwagi policji.

Jak wyjaśnia policjantka, mimo surowego ukarania za poprzednie wykroczenie, mężczyzna nie wyciągnął odpowiednich wniosków i 29 listopada nie dostosował prędkości do panujących warunków na drodze. W efekcie stracił kontrolę nad pojazdem i uderzył w idącą do szkoły dziewczynkę. Kwestia, czy do tego incydentu doszło przypadkiem, czy był to rezultat kolejnej próby wprowadzenia samochodu w poślizg, zostanie oceniona przez sąd.

Niewielkie szczęście w nieszczęściu – 15-latka nie odniosła ciężkich obrażeń. Jednak konsekwencje dla 19-latka mogą być poważne. Na jego konto wpisano 12 punktów karnych, a sąd ma możliwość nałożenia na niego grzywny w wysokości aż do 30 tys. zł. Co więcej, młody mężczyzna może stracić prawo jazdy – podsumowuje podinspektor Stanisławska.