Industria Kielce kontra KGHM Chrobry Głogów: Starcie gigantów piłki ręcznej odbędzie się w Zielonej Górze

Potężna drużyna piłki ręcznej, Industria Kielce, przystąpi do rywalizacji w zielonogórskiej Hali CRS. Tego dnia, 2 grudnia, mistrzowie polskiej sceny piłki ręcznej skrzyżują swoje kije z ekipą KGHM Chrobry Głogów w ramach rozgrywek Orlen Superligi. To wydarzenie na pewno dostarczy emocji, ponieważ miasto Zielona Góra nigdy nie gościło drużyny na poziomie Superligi.

W mieście, które nie ma własnej drużyny superligowej i nie ma obecnie szans na zmianę tego stanu rzeczy, takie spotkanie to prawdziwa gratka dla fanów piłki ręcznej. Nie odnotowano wcześniej meczów na tym poziomie rozgrywek w Winnym Grodzie.

Katarzyna Zygier tłumaczyła, że w grudniu, głogowska hala nie jest tylko areną sportowej rywalizacji, ale też miejscem różnych wydarzeń, w tym górniczych karczm. Z racji tego, że terminarz zespołu KGHM Chrobry jest w tym sezonie naprawdę napięty, nie było łatwe znaleźć innego dogodnego terminu na rozegranie meczu z Industrią Kielce we własnej hali. Dodatkowo, warto wspomnieć, że drużyna z Głogowa gra co trzy do czterech dni, łącząc występy w Orlen Superlidze z udziałem w Lidze Europejskiej. Podobną sytuację ma zespół Industrii Kielce, który reprezentuje nasz kraj w prestiżowych rozgrywkach Ligi Mistrzów.