Przywrócenie podstawowych tras autobusów miejskich nr 5, 10 i 39 w Zielonej Górze od 1 grudnia

Od dnia 1 grudnia miejscowi będą mogli odetchnąć z ulgą, jako że nastąpi przywrócenie normalnego przejazdu przez skrzyżowanie ulic Zacisze, al. Wojska Polskiego oraz Wyszyńskiego. W efekcie tej decyzji, autobusy miejskie numer 5, 10 oraz 39 wracają na swoje standardowe trasy prowadzące przez ulicę Zacisze.

Mieszkańcy osiedla zlokalizowanego przy tej ulicy nie mieli łatwo w minionych miesiącach. Przeszkodą były prace związane z inwestycjami Zielonogórskich Wodociągów i Kanalizacji, które spowodowały konieczność rozkopania ulicy Prostej. Wszystko to skłoniło mieszkańców do korzystania z objazdów.

Z całą sytuacją wiązały się też intensywne prace budowlane na ulicy Zacisze, które miały na celu poprawę systemu odwadniania deszczowego. Przewiduje się, że te prace potrwają jeszcze do końca bieżącego roku. Dodatkowo, przebudowa skrzyżowania przy alei Wojska Polskiego i ulicy Wyszyńskiego na początku ulicy Zacisze, powodowała dodatkowe trudności.

Wszystkie te czynniki składały się na liczne utrudnienia w ruchu drogowym. Nie tylko kierowcy samochodów osobowych napotkali na problemy, ale także autobusy obsługiwane przez Miejski Zakład Komunikacji musiały zmagać się ze zmianami w kursowaniu.

Przyznajemy, że prace na rondzie Haliny Lubicz u zbiegu ulic: Działkowej, Prostej i Zacisze nadal trwają. Niemniej jednak, tymczasowy objazd pozwala na względnie normalny ruch w tym obszarze miasta.