Znany Lubuskim Służbom Celno-Skarbowym handlarz nielegalnym tytoniem po raz trzeci zatrzymany

Po raz trzeci w ciągu zaledwie kilku miesięcy, ten sam mężczyzna został aresztowany przez Krajową Administrację Skarbową za prowadzenie nielegalnej sprzedaży tytoniu. Ostatnio, w wieku 29 lat, miał w swoim domu niemal 700 kg tytoniu bez akcyzy. Teraz jego przyszłość spoczywa w rękach sądu.

W Przytoku, miejscowości pod Zieloną Górą, funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej przeprowadzili kontrolę na prywatnej posesji. W budynku odkryli paczki kurierskie z etykietami, zawierające tytoń do palenia i kartony do pakowania, co świadczyło o nielegalnym charakterze działalności. Co więcej, w samochodzie zaparkowanym na terenie posesji odkryto już przygotowane do wysyłki paczki kurierskie z tytoniem oraz w innym aucie worki jutowe z tytoniem bez polskiej akcyzy. Całość znalezionego nielegalnego tytoniu ważyła łącznie 695,75 kg. Szacunkowa wartość konfiskat wynosiła prawie 70 tys. zł, podczas gdy straty związane z VAT-em i akcyzą wyniosły ponad 856 tys. zł.

W ręce lubuskich funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej, zatrzymany mężczyzna wpadł po raz kolejny. Wszystko zaczęło się w grudniu 2023 roku, kiedy to podczas rutynowej kontroli drogowej zatrzymano samochód osobowy, którym kierował ów handlarz. Podczas tamtej interwencji przy nim zabezpieczono 220,80 kg nielegalnego tytoniu w przesyłkach kurierskich. Domniemano, że paczki miały trafić do różnych odbiorców za pośrednictwem usług kurierskich.