Zielonogórscy stróże prawa i porządku podczas długiego czerwcowego weekendu

Minął czerwcowy, wydłużony weekend, który dla funkcjonariuszy Policji w Zielonej Górze był pełen pracy. W powiecie zielonogórskim nie odnotowano większych incydentów kryminalnych. Niemniej jednak wystąpiły dwie sytuacje związane z wypadkami drogowymi, z czego jeden okazał się śmiertelny dla trzech osób. W okresie od 30 maja do 2 czerwca, zielonogórscy policjanci musieli interweniować łącznie 336 razy. Zatrzymano czterech kierujących po spożyciu alkoholu oraz reagowano na 44 kolizje drogowe. Podjęto także działania wobec ośmiu osób, które były wcześniej poszukiwane przez organy ścigania.

Od 30 maja do 2 czerwca funkcjonariusze z Zielonej Góry mieli za zadanie przeprowadzić 336 interwencji. Zatrzymali dwadzieścia osób do osiągnięcia trzeźwości oraz osiem osób poszukiwanych przez prawo, w tym jedną osobę poszukiwaną za pomocą listu gończego. Powiat zielonogórski nie miał do czynienia z istotnymi przestępstwami kryminalnymi w ciągu tych czterech dni. Policjanci prowadzący patrole oczywiście kontrolowali stan trzeźwości kierowców – zatrzymano czterech kierowców w stanie nietrzeźwości oraz jednego po spożyciu alkoholu.

Mimo wszystko na drogach powiatu zielonogórskiego doszło do dwóch wypadków drogowych, z których jeden miał tragiczny bilans – po zderzeniu z samochodem osobowym, trzy osoby piesze straciły życie. Funkcjonariusze ruchu drogowego zostali wezwani również do 44 kolizji drogowych.

Jak zwykle podczas długiego weekendu w czerwcu, zadaniem policjantów było zabezpieczenie procesji religijnych podczas święta Bożego Ciała oraz masowych imprez. Brały udział w piknikach i festynach, zapewniając bezpieczeństwo uczestnikom różnorodnych spotkań sportowych.