Zatrzymany po pościgu: 28-latek prowadził auto pod wpływem alkoholu i bez prawka

Podinsp. Małgorzata Stanisławska z Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze poinformowała, że w ostatnim czasie doszło do zatrzymania mężczyzny, który próbował uciec przed kontrolą drogową. Kierowca pojazdu marki Audi był pod wpływem alkoholu i nie posiadał wymaganego prawa jazdy. Znajdujący się za kierownicą 28-latek został zatrzymany po pościgu, który przeprowadzili policjanci.

Młody człowiek będzie musiał odpowiadać przed sądem za szereg przestępstw i wykroczeń, które popełnił. Szereg zarzutów obejmuje nie tylko jazdę pod wpływem alkoholu i brak uprawnień do kierowania pojazdem, ale także niezatrzymanie się do kontroli drogowej oraz przekroczenie dozwolonej prędkości. Dodatkowo, jego samochód nie przeszedł obowiązkowych badań technicznych.

Analizując przewinienia mężczyzny w świetle Kodeksu Karnego, widać powagę sytuacji – za popełnione przestępstwa grozi mu nawet pięć lat pozbawienia wolności. Podinsp. Małgorzata Stanisławska zaznaczyła również, że zostanie wszczęte postępowanie w sprawie wykroczeń popełnionych przez 28-latka w trakcie ucieczki przed funkcjonariuszami policji.

Całe wydarzenie miało miejsce w poniedziałkowy wieczór, 16 października, na Trasie Północnej w Zielonej Górze. Policjanci patrolujący drogę zdecydowali się na zatrzymanie mężczyzny do kontroli drogowej po zauważeniu jego zbyt dużej prędkości. Mimo wyraźnych sygnałów radiowozu, kierowca Audi nie zastosował się do nich i rozpoczął ucieczkę.