Zapomniane miejsce w Zielonej Górze budzi niezadowolenie mieszkańców

Do pana Zbigniewa, mieszkańca Zielonej Góry, dotarło przejmujące odczucie zaniedbania pewnego miejsca w jego mieście. Jest to teren zlokalizowany w pobliżu dawnego Domu Samotnej Matki na ulicy Piaskowej. Pan Zbigniew i inni lokalni mieszkańcy są zaniepokojeni i rozczarowani, twierdząc, że miejsce to jest kompletnie zapomniane i zaniedbane.

Po wielu miesiącach obserwacji, pan Zbigniew nie mógł dłużej znosić widoku bałaganu na posesji otaczającej byłą siedzibę Domu Samotnej Matki. W swojej relacji opisuje, jak kiedyś, kiedy placówka była jeszcze czynna, jej pensjonariuszki regularnie sprzątały okoliczne tereny. Obecnie jednak, miejsce to jest puste i brak tam odpowiedniego utrzymania. Zauważył również brak jakiejkolwiek obecności właściciela czy osoby odpowiedzialnej za utrzymanie porządku.

Zainteresowany sytuacją, pan Zbigniew podzielił swoje spostrzeżenia z sąsiadami. Wskazał też na ich podobne odczucia – również oni wyrażali swoje niezadowolenie z obecnego stanu tego miejsca, nazywając go „zapomnianą ziemią”. Zwrócił uwagę na parkowanie samochodów w tym miejscu, które uniemożliwia skuteczne sprzątanie, ale przede wszystkim na fakt, że nikt się tym nie zajmuje.