Wesoła wizyta przedszkolaków ze Ślimaczka w Komendzie Miejskiej Policji w Zielonej Górze

Minionego dnia korytarze i dziedziniec Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze ożyły śmiechem i gwarem maluchów. Byli to przedszkolaki z Niepublicznego Przedszkola Ślimaczek, które pod czujnym okiem swoich pań wychowawczyń odwiedziły mundurowych. Bez wątpienia, ta wycieczka zapadnie im na długo w pamięci, gdyż policjanci zadbali o mnóstwo różnorodnych atrakcji dla swoich małych gości. Tego typu wizyty tworzą sprzyjające warunki do budowania pozytywnych relacji pomiędzy dziećmi a funkcjonariuszami oraz stanowią solidne fundamenty dla bezpiecznych nawyków już od najmłodszych lat.

Funkcjonariusze z Zielonej Góry od wielu lat angażują się w działalność edukacyjną dotyczącą codziennych zasad bezpieczeństwa i bezpieczeństwa ruchu drogowego. Na początku roku szkolnego, a następnie przez cały okres jego trwania, organizowane są praktyczne zajęcia na drogach mające na celu pokazanie dzieciom jak bezpiecznie poruszać się po drogach, korzystać z chodnika i przestrzegać przepisów ruchu drogowego. Współpraca ze szkołami i przedszkolami to nie tylko edukacja, ale i wsparcie w trudnych sytuacjach, kiedy nauczyciele potrzebują pomocy.

Wizyty funkcjonariuszy w placówkach oświatowych i odwrotnie – dzieci w Komendzie Miejskiej Policji w Zielonej Górze są częstym elementem współpracy. Dla policjantów to doskonała okazja do zaprezentowania swojej pracy z najmłodszymi. Największym zainteresowaniem cieszą się odwiedziny stanowiska kierowania, udział w zajęciach w sali dydaktycznej, obserwowanie pokazów tresury psów policyjnych oraz możliwość wejścia do radiowozu i uruchomienia syreny alarmowej – co dla maluchów jest źródłem wielkiej radości.