Rowerzysta chcąc uniknąć zderzenia wpadł pod samochód

Do niebezpiecznego zdarzenia drogowego doszło kilka dni temu w Zielonej Górze. Rowerzysta poruszający się ścieżką rowerową przejeżdżając przez jezdnię zauważył, że w jego stronę pędzi samochód osobowy. Z tego powodu postanowił gwałtownie zahamować, przez co wypadł przez kierownicę i wylądował pod kołami innego samochodu. W wyniku zdarzenia rowerzysta został przetransportowany do szpitala.

Kamery monitoringu miejskiego zarejestrowały zdarzenie drogowe przy rondzie PCK

Niebezpieczne zdarzenie drogowe z udziałem rowerzysty oraz samochodów osobowych miało miejsce w Zielonej Górze na rondzie PCK. Akcja, kiedy to kierowca samochodu osobowego zjeżdżając z ronda PCK w kierunku ulicy Dąbrówki, a następnie wymusił pierwszeństwo poprawnie jadącemu rowerzyście rozegrała się niedzielnego wieczoru.

Co ciekawe, całe wydarzenie zostało uchwycone przez kamery miejskiego monitoringu. Rowerzysta zbliżając się do skrzyżowania z jezdnią dla samochodów, zauważył pędzące w jego stronę auto. Starając się wyhamować przed nadjeżdżającym samochodem, niestety zaczął koziołkować, wypadł przez kierownicę i wylądował pod samochodem osobowym. Na nagraniu czarno na białym widać całą sytuację, przez co policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze nie mieli żadnych problemów z ustaleniem okoliczności wypadku.

Rowerzysta został przewieziony do szpitala

Niestety, ale z całej sytuacji z poważnym urazem wyszedł rowerzysta. Jak się okazało, na wskutek tego zdarzenia drogowego złamał od miednicę. Stąd też musiał zostać przetransportowany do szpitala.

Policja zabezpieczyła nagrania z monitoringu. W najbliższym czasie zostaną ustaleni sprawcy zdarzenia i zostaną pociągnięci do odpowiedzialności karnej. Oprócz tego Policjanci apelują, aby szczególnie w okresie wiosenno-letnim kierowcy samochodów osobowych zwracali baczną uwagę na uczestników ruchu drogowego. W Polsce coraz więcej osób aktywnie uczestniczy w życiu społecznym i przez to na ulicach polskich miast można spotkać mnóstwo rowerzystów, biegaczy, pieszych, czy też osób poruszających się na hulajnogach elektrycznych. To wszystko sprawia, że w tym okresie dochodzi do znacznie większej ilości incydentów drogowych. Pamiętajmy więc, aby podczas poruszania się w ruchu publicznym, niezależnie czy samochodem, pieszo, czy też na rowerze, po prostu zachować szczególną ostrożność i skupienie.