Protesty zgromadzonych w Zielonej Górze w obronie TVN-u

W ostatnich dniach można było zaobserwować protesty wielu obywateli Polski. Wszystko za sprawą tego, że obecnie rządząca partia Prawa i Sprawiedliwości na różne sposoby próbuje zakończyć funkcjonowanie telewizji TVN w Polsce. Jakie są efekty tych działań? Otóż wszystkiemu bacznie przyglądają się obywatele, którzy coraz częściej wyrażają swoje niezadowolenie wobec działań związanych z próbą usunięcia TVN-u z Polski.

W całej Polsce odbyły się protesty w obronie telewizji TVN

Działania partii rządzącej spotkały się z ze sporą reakcją ze strony środowiska. Obywatele coraz częściej wygłaszają swoje zdanie na ten temat. Z tego powodu protesty w obronie telewizji TVN odbywają się w całej Polsce. Również Zielonogórzanie nie pozostają obojętni w tym temacie. Na zgromadzeniu pojawiło się mniej więcej 500 osób, co jest dosyć znacznym wynikiem.

Demonstranci w Zielonej Górze zgromadzili się na placu przed filharmonią. Większość osób, która pojawiła się na proteście była z flagami Unii Europejskiej, czy też z planszami loga TVN. Oprócz mieszkańców, na zebraniu pojawili się także lokalni politycy.

Protesty przed oficjalnym głosowaniem w Sejmie

Zaznaczmy, że większość protestów odbyła się 10 sierpnia o godzinie 18:00. Ta data nie jest oczywiście przypadkowa. Otóż następnego dnia odbędą się w Sejmie poważne działania, które zadecydują o tym, jak dalej potoczy się sprawa. Mowa oczywiście o głosowaniu wobec nowelizacji ustawy o telewizji i radiofonii, która zwana jest jako „lex TVN”. O ostatecznym zakończeniu sprawy dowiemy się więc już niebawem.