Rekrutacja do jednostki policji w Zielonej Górze

Proces rekrutacyjny do służb mundurowych, a konkretnie do zielonogórskiego oddziału policji, jest otwarty przez cały rok. Ciągły nabór nie jest przypadkowy – to wynik stałych zmian kadrowych w strukturach sił porządkowych. Wielu funkcjonariuszy kończy swoją służbę przechodząc na emeryturę, inni są przemieszczani do różnych jednostek, a niektórzy muszą odejść z powodu problemów zdrowotnych.

Z tego powodu, zawsze istnieje zapotrzebowanie na nowych członków tej formacji. Aby jednak przyłączyć się do szeregów policji, kandydat musi spełnić pewne kryteria. Jednym z nich jest pomyślne zdanie egzaminu sprawności fizycznej. W celu poprawy swoich umiejętności, aspirujący mogą uczestniczyć w specjalnych ćwiczeniach, które odbywają się co środę w hali sportowej przy ulicy Urszuli 22. Podczas tych spotkań mają możliwość przećwiczenia pokonania toru przeszkód pod okiem doświadczonych trenerów – informuje podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze.

Zachęcamy do udziału wszystkich chętnych, którzy chcieliby sprawdzić swoje możliwości. Nasz wykwalifikowany instruktor jest zawsze na miejscu, aby udzielić porady dotyczącej najlepszego sposobu pokonania toru przeszkód oraz jak efektywnie gospodarować energią podczas wysiłku. Zauważamy ogromne zainteresowanie tymi zajęciami – dodaje Stanisławska.