Policjanci z Zielonej Góry zatrzymali mężczyznę prowadzącego pojazd bez uprawnień

Z niedzieli 16 czerwca pochodzi informacja o mężczyźnie, który został zatrzymany przez policję w Zielonej Górze za kierowanie microcarem bez odpowiednich uprawnień. Wkrótce stanie on przed obliczem sprawiedliwości.

Funkcjonariusze patrolujący w niedzielne popołudnie aleje Zjednoczenia w Zielonej Górze, postanowili przeprowadzić kontrolę drogową microcaru. W wyniku sprawdzenia w bazach danych okazało się, że pojazd nie powinien znajdować się na drodze. Dowód rejestracyjny pojazdu został wcześniej zatrzymany z powodu złego stanu technicznego pojazdu. To jednak nie był koniec niespodzianek dla funkcjonariuszy.

Okazało się bowiem, że także osoba za kierownicą nie powinna prowadzić żadnego pojazdu. Mężczyznę pozbawiono uprawnień do kierowania za wcześniejszą jazdę pod wpływem alkoholu. Jak wyjaśnia podinsp. Małgorzata Barska, rzecznik policji w Zielonej Górze, mężczyzna błędnie interpretował informacje znalezione w Internecie, sądząc, że do prowadzenia microcarów nie potrzeba uprawnień. Prawda jest jednak inna – do kierowania tego typu pojazdem potrzebna jest kategoria B1 prawa jazdy.

W najbliższym czasie mężczyzna stanie przed sądem, gdzie odpowie za swoje postępowanie. Za prowadzenie pojazdu po cofnięciu uprawnień grozi mu grzywna, ograniczenie wolności albo nawet do 2 lat pozbawienia wolności.