Policjanci z Zielonej Góry poprowadzili wykład na Uniwersytecie dla studentów Resocjalizacji z Kryminologią

21 maja tego roku, policjanci z Zielonej Góry ponownie zaszczycili swą obecnością studentów Resocjalizacji z Kryminologią na Uniwersytecie Zielonogórskim. W ramach otwartego wykładu, funkcjonariusze dzielili się z uczestnikami swoją wiedzą i doświadczeniem na temat działań grup dochodzeniowych, pracy policjantów kryminalnych oraz techników kryminalistyki na miejscu przestępstwa. Służby policyjne szczegółowo omówiły proces poszukiwania i zatrzymania sprawcy skomplikowanego zabójstwa, do którego doszło kilka lat temu na terenie Zielonej Góry.

Komenda Miejska Policji w Zielonej Górze jest znana ze swych długotrwałych i owocnych relacji z lokalnym Uniwersytetem. Współpraca ta obejmuje wspólne projekty badawcze, konferencje naukowe oraz organizowane specjalnie Dni z Lubuską Policją lecz nie tylko. Zielonogórska jednostka policyjna była jednym z głównych propagatorów stworzenia na uczelni nowego kierunku studiów – Resocjalizacja z Kryminologią.

W szczególności, Koło Naukowe Kryminalistyki i Wiktymologii, założone przez studentów tego kierunku, utrzymuje bliskie relacje ze zielonogórską Komendą Miejską Policji. Studenci mają okazję zdobywać praktyczne doświadczenie podczas praktyk odbywanych w tej jednostce, regularnie odwiedzają komendę oraz zapraszają policyjnych specjalistów na wykłady na uniwersytecie.