Obowiązki i konsekwencje nieprzestrzegania przepisów dotyczących wyprowadzania psów

Jest to temat, który wzbudza liczne pytania. Co powinien robić posiadacz psa, kiedy spaceruje ze swoim pupilem? Jak należy reagować na sytuację, kiedy zauważamy, że pies nie jest trzymany na smyczy i co zrobić, jeżeli bać się o bezpieczeństwo dzieci bawiących się w okolicy?

Te i inne problemy zostały zgłoszone przez jedną z naszych słuchaczek poprzez Pocztę Głosową Radia Zielona Góra. Zaznaczyła ona, że tego typu sytuacje najczęściej mają miejsce w Dolinie Gęśnika.

W ramach programu Poczta Głosowa Extra, podinspektor Małgorzata Barska – rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze, wyjaśniała, które zasady rządzą tymi sytuacjami. Stwierdziła, że stosownie do ogólnie przyjętych norm społecznych, pies powinien być na smyczy podczas przechadzki w miejscach publicznych. W przypadku niewłaściwego postępowania właściciela czworonoga grozi mu poniesienie odpowiedzialności.

Należy również pamiętać, że w Zielonej Górze znajdują się specjalne „Wybiegi dla psów”. To miejsca wygrodzone i dobrze zabezpieczone, które są doskonałym miejscem do aktywnego spędzenia czasu ze swoim zwierzęciem.