Policja Zielonej Góry skutecznie prowadzi działania mające na celu zatrzymanie nietrzeźwych kierowców

Od długiego czasu funkcjonariusze zielonogórskiej Policji angażują się w akcje mające na celu eliminację z ruchu drogowego osób prowadzących pojazdy pod wpływem alkoholu lub narkotyków. Wszystkie patrole, niezależnie od swojego miejsca służby – czy to Komenda Policji w Zielonej Górze, komisariat w Sulechowie czy oddział prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim, regularnie poddają kierowców kontrolom trzeźwości.

Mimo ciągłych apeli i zaostrzenia kar, coraz częściej nietrzeźwi kierowcy są zatrzymywani przez policję. To smutny fakt, że pomimo tak wielkiego zaangażowania funkcjonariuszy, problem pijanych kierowców na polskich drogach nie jest jeszcze całkowicie wyeliminowany.

Również dzielnicowi z poszczególnych posterunków aktywnie uczestniczą w tych działaniach, organizując kontrole trzeźwości na terenie swoich gmin. Przykładem może być tutaj Posterunek Policji w Babimoście, gdzie dzielnicowi przeprowadzili kontrolę trzeźwości w swoim mieście oraz w Nowym Kramsku i w Kolesinie. Na szczęście, wszyscy sprawdzeni kierowcy byli trzeźwi, podobnie jak w przypadku kontroli przeprowadzonej przez funkcjonariuszy z Posterunku Policji w Trzebiechowie.

Niestety, nie wszystkie kontrole kończą się tak pozytywnie. Podczas akcji „TRZEŹWOŚĆ”, prowadzonych w całym powiecie zielonogórskim od 4:00 rano, policjanci zatrzymali aż pięciu nietrzeźwych kierowców. O godzinie 5:15 na drodze W282, niedaleko zjazdu na trasę S3, zatrzymano 57-letniego mężczyznę, który prowadził Skodę mając 1,3 promila alkoholu we krwi. Półtorej godziny później na Centrum Przesiadkowym zatrzymano kolejnego kierowcę – 35-latka prowadzącego Toyotę Corollę z wynikiem ponad 0,6 promila. Tuż po tej interwencji, na tym samym miejscu zatrzymano 50-letnią kobietę prowadzącą Hondę Jazz, której test alkomatem wykazał ponad 0,7 promila.