Rolnicy z Solidarności organizują protest w piątek – spodziewane utrudnienia w ruchu

Planowany na nadchodzący piątek protest rolników związanych z Solidarnością ma wprowadzić niemałe zamieszanie do ruchu miejskiego. Kierowcy, zwłaszcza ci poruszający się po centrum miasta, powinni być przygotowani na znaczące utrudnienia, zwłaszcza w rejonie ulicy Bohaterów Westerplatte. W miejscu tym protestujący planują zorganizować dwugodzinną akcję od 13 do 15.

Zgodnie z informacją podaną przez Urząd Miasta, manifestacja rozpocznie się o godzinie 13:00 na parkingu obok nowego cmentarza przy ulicy Wrocławskiej. Stamtąd, eskortowana przez policję, kolumna około setki pojazdów rolniczych ruszy ulicami Lwowską oraz Podgórną, przemierzając ronda 11 listopada i Chrobrego. Założeniem jest dotarcie na plac Bohaterów około godziny 13:30, gdzie przewidziano konferencję prasową i omówienie postulatów uczestników protestu.

W trakcie trwania protestu zostanie zamknięty fragment ulicy Bohaterów Westerplatte, od skrzyżowania z ulicą Ułańską aż po ulicę Kupiecką. Protestujący, poruszający się dalej ulicą Wojska Polskiego oraz rondem PCK, kierować się będą w stronę ulic Dąbrówki, Długiej i Wrocławskiej. Marsz rolników ma zostać zakończony około 15:00 na parkingu przy ulicy Wrocławskiej.

Szereg utrudnień, które pojawią się w mieście tego dnia, będzie wynikać nie tylko z liczby uczestników protestu, ale również z faktu, iż pojazdy rolnicze mogą poruszać się z ograniczoną prędkością, wynoszącą od 5 do 10 km/h.