Podejrzany o serię kradzieży i włamań zatrzymany przez zielonogórską policję

W Zielonej Górze doszło do aresztowania 40-letniego mężczyzny, podejrzanego o dokonanie szeregu kradzieży i włamań w ostatnich miesiącach. Podejrzany, mieszkaniec Zielonej Góry, przyznał się do części zarzucanych mu czynów. Środowe wydarzenia zostały podane do wiadomości publicznej przez Małgorzatę Barską, podinspektor KMP w Zielonej Górze, która poinformowała również, że na wniosek prokuratora sąd zadecydował o aresztowaniu mężczyzny na okres trzech miesięcy.

Podinspektor Barska dodała także, że za przestępstwo kradzieży z włamaniem kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności. W przypadku osoby działającej w warunkach recydywy, sąd ma uprawnienia do wydłużenia maksymalnej kary nawet do 15 lat pozbawienia wolności – to grozi teraz zatrzymanemu 40-latkowi.

Serii kradzieży i włamań dokonanych w Zielonej Górze w ostatnich miesiącach próbowali rozwikłać funkcjonariusze z drugiego komisariatu. Sprawca tych przestępstw włamywał się do różnych miejsc, m.in. garaży, samochodów czy punktów usługowych. W ramach swojego procederu, kradziono różnego rodzaju przedmioty – elektronarzędzia, kamery samochodowe oraz inne urządzenia elektroniczne.