Otwarcie trasy rowerowej łączącej trzy miasta w nadchodzącą niedzielę

Wielkie otwarcie nowo wybudowanej ścieżki rowerowej, która połączy Zieloną Górę z Otyniem i Nową Solą, odbędzie się już w najbliższą niedzielę. Wydarzenie to, które jest z niecierpliwością oczekiwane przez miłośników dwóch kółek, zostanie uroczyście celebrowane przez lokalne władze poprzez organizację pikniku dla całych rodzin.

Festyn będzie miał miejsce w malowniczym Parku Książęcym w Zatoniu, gdzie goście będą mogli rozpocząć zabawę około godziny 12:30. Wcześniejsze atrakcje zaplanowano na godzinę 11:30, kiedy to rowerzyści z Zielonej Góry, Nowej Soli i Otynia wyruszą na wspólną przejażdżkę. Punkt startowy umiejscowiony jest na placu Bohaterów w Zielonej Górze oraz w Nowej Soli i Otyniu. Każdy z uczestniczących w tym wydarzeniu rowerzystów otrzyma pamiątkowe medale oraz skarpetki.

Prezydent Zielonej Góry, Janusz Kubicki, już miał okazję przetestować nową trasę i bardzo ją sobie chwali. „Miałem przyjemność już korzystać z tej trasy i muszę przyznać, że jest naprawdę znakomita” – zapewnia prezydent.