Modernizacja drogi powiatowej nr 1144F w gminie Świdnica blisko Zielonej Góry o wartości 4,3 miliona złotych

Projekt modernizacji ponad kilometrowego odcinka dróg na terenie gminy Świdnica, położonej w pobliżu Zielonej Góry, został zakończony. Całość przedsięwzięcia kosztowała prawie 4,3 miliona złotych.

W ramach tego projektu, odbyła się renowacja kolejnej części drogi powiatowej o numerze 1144F, łączącej Radom z Orzewem. Przeprowadzenie prac remontowych było absolutną koniecznością, ze względu na fatalny stan techniczny tej nawierzchni, którym to stanem alarmowano w dokumentacji przetargowej.

Informacje zawarte w tej dokumentacji mówią, że wymieniony odcinek drogi przechodzi przez niezabudowane obszary leśne. Nawierzchnia tego fragmentu była w zły stanie, z licznymi znakami deformacji, miejscowymi naprawami i pęknięciami.

Projekt o nazwie „Przebudowa drogi powiatowej nr 1144F na odcinku od drogi krajowej nr 32 do drogi wojewódzkiej nr 279 w miejscowości Drzonów – II etap”, został powierzony firmie Eurovia Polska. Kosztorys tej inwestycji, obejmującej odcinek o długości nieco ponad 1,2 kilometra, wyniósł blisko 4,3 miliona złotych.

Środki finansowe na realizację tego projektu pochodziły z kilku źródeł. Ponad 2,5 miliona złotych przekazano z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Kolejne 601 tysięcy złotych pochodziło z budżetu Lasów Państwowych, a Gmina Świdnica i Powiat Zielonogórski dołożyły po 610 tysięcy złotych – informuje Gmina Świdnica.