Święto Młodego Wina – Zielona Góra otwiera historyczne piwnice

Zielona Góra obchodzi w najbliższy weekend Święto Młodego Wina. Przez dwa dni, 2 i 3 grudnia, trzy historyczne piwnice w mieście zostaną otwarte dla publiczności. Piwnice te znajdują się w parku Sowińskiego, na placu Słowiańskim oraz przy ulicy Sikorskiego. Te magiczne miejsca stanowiły przestrzeń dla prezentacji win produkowanych przez 21 lokalnych winnic.

Bartłomiej Gruszka, reprezentujący Fundację Tłocznia, podkreśla, iż jest to inauguracyjna edycja tego wydarzenia. Dodaje również, że wejście do wszystkich piwnic jest bezpłatne.

Fundacja Tłocznia już teraz zdradza daty kolejnej edycji tego unikalnego wydarzenia winiarskiego. Otwarte piwnice będą gościć miłośników dobrego trunku od 30 maja do 1 czerwca następnego roku. Organizatorzy już rozpoczęli przygotowania do przyszłorocznej imprezy.

Zawartość programu tegorocznego Święta Młodego Wina obejmuje wiele atrakcji. Będzie to m.in. Gala Win Śląskich oraz ogłoszenie wyników I Konkursu Win z Historycznego Śląska. Ponadto, na gości będą czekać regionalne produkty kulinarne oraz kiermasz rękodzieła.

Organizacja tak prestiżowego wydarzenia jak Święto Młodego Wina, jest możliwa dzięki finansowemu wsparciu ze strony miasta Zielona Góra.