Mikołajkowe atrakcje w Zielonej Górze: Miasteczko Lapońskie, renifery i wielbłąd Alladyn

Zielonogórski deptak, nieopodal ratusza, znowu stał się miejscem pełnym mikołajkowych emocji i radości. Wszystko za sprawą ponownego pojawienia się na nim Miasteczka Lapońskiego. Miejsce to przyciągnęło tłumy mieszkańców, którzy chcieli poczuć magię tego wyjątkowego okresu. Na najmłodszych czekały niezapomniane atrakcje, takie jak prawdziwe renifery czy wielbłąd o imieniu Alladyn.

Charyzmatyczny Mikołaj, który również pojawił się w miasteczku, zdradził nam również, jakie marzenia kształtują się w głowach dzieci w tym roku. Z pewnością było to dla niego wielkie wyzwanie, ale też okazja do sprawienia radości maluchom. Fotografowanie ze zwierzętami to kolejna atrakcja tego dnia, która spotkała się z dużym entuzjazmem najmłodszych.

Niewątpliwie te wydarzenia przyciągnęły mnóstwo dzieci. Wśród nich były przedszkolaki oraz maluchy z Krzywańca czy dzieci matek osadzonych w więzieniu. Eleonora Szymkowiak, radna i prezes Stowarzyszenia „Ludzie dla Ludzi” Mecenat Złotego Serca, z łezką w oku obserwowała, jak te dzieci z wielką radością uczestniczyły w mikołajkowych atrakcjach.