Mieszkańcy zadecydują, czy w Zielonej Górze powinna powstać większa Starówka

Na portalu mogliśmy ostatnio przeczytać, że szykowane są prace modernizacyjne Starówki w Zielonej Górze. Rzeczywiście tak jest, jednak teraz mieszkańcy będą mogli wyrazić swoje zdanie. Już niedługo odbędą się konsultacje, które organizuje magistrat w Zielonej Górze.

Zmiany w Zielonej Górze

Zdania co do zagospodarowania terenu w mieście są dosyć podzielone. Niektóre osoby sądzą, że pomysł, aby w mieście powstały woonerf’y, a więc specjalne przestrzenie publiczne, w obrębie których znajdują się parking, deptak, ulica oraz miejsce do spotkań jest świetnym pomysłem. Z kolei inni raczej są przeciwko wprowadzaniu tak nowoczesnych rozwiązań, które w głównej mierze popularne są w Holandii. O tym, czy w mieście powstanie do zatarcia klasycznego schematu, kiedy to dany teren kojarzony jest głównie z jezdnią oraz chodnikiem dowiemy się już wkrótce.

Przedłużenie starówki w Zielonej Górze

Sporo wątpliwości tworzy również remont miejscowej Starówki. Są plany, aby ją wydłużyć. Jednak dochodzą wszystkich także liczne głosy o tym, że nie ma to najmniejszego sensu. Szczególnie wobec ostatnich wydarzeń. Jak pamiętamy jakiś czas temu w jednym z budynków zawaliła się część konstrukcji. Mieszkańcy uważają, że władze miasta powinny pierw zainteresować się stanem obecnych terenów i obiektów należących do Starówki, a dopiero potem myśleć o jej zwiększaniu.

Problemem w kontekście powiększania lokalnej Starówki jest również to, że może wystąpić problem z miejscami parkingowymi. Mieszkańcy już teraz narzekają na to, że w centrum ciężko jest zaparkować samochód. Jeśli więc Starówka rzeczywiście zostałaby zwiększona, to problem mógłby się jeszcze bardziej pogłębić. Na te aspekty zwracają uwagę mieszkańcy, którzy doskonale wiedzą jak wygląda funkcjonowanie oraz komunikacja miasta.

Na szczęście wszelkie wymiany zdań już niedługo będą mogły odbyć się na żywo. To wszystko za sprawą konsultacji społecznych, które zorganizuje miejscowy magistrat. Miejmy nadzieję, że władzom Zielonej Góry oraz mieszkańcom uda się dojść do wspólnego konsensusu.