Kilkanaście tysięcy sfałszowanych zabawek odnalezionych przez KAS w pojeździe na autostradzie A2

Podczas kontroli pojazdu na autostradzie A2, w pobliżu Torzymia, funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) natknęli się na zaskakującą niespodziankę. Znaleźli bowiem blisko 5,5 tysiąca podróbek markowych zabawek. O całym zdarzeniu poinformowała nas Ewa Markowicz, rzecznik Izby Administracji Skarbowej w Zielonej Górze.

Kierującym pojazdem był obywatel Ekwadoru, stale zamieszkujący Finlandię. Mężczyzna próbował wytłumaczyć, że zakupił wszystkie te przedmioty w jednym z punktów handlowych w Wólce Kosowskiej, znajdującej się w województwie mazowieckim. Jego celem było odsprzedanie tych produktów na terenie Finlandii.

W badanym pojeździe znaleziono łącznie 5473 sztuki różnego rodzaju towarów – od zabawek, przez breloki i plecaki, po kapelusze i karty kolekcjonerskie. Każdy z tych produktów posiadał podrobione znaki towarowe znanych marek.

Rzeczniczka prasowa Izby Administracji Skarbowej w Zielonej Górze, Ewa Markowicz, poinformowała również o wartości tych towarów. Według szacunków, oryginalne wersje wszystkich tych produktów kosztowałyby łącznie około 231 tysięcy złotych.

Obecnie sprawą zajmuje się Lubuski Urząd Celno-Skarbowy. Wszystkie zabezpieczone podróbki zostały zabrane na potrzeby dalszych działań, a obywatel Ekwadoru został zwolniony po przesłuchaniu.