Dzieci z przedszkoli odwiedzają Komendę Miejską w Zielonej Górze

Zielonogórska komenda policji miała przyjemność gościć w swoich murach szczególne osoby. Grupy maluchów z dwóch przedszkoli miejskich, konkretnie z „Bajki” nr 25 oraz z instytucji o numerze 43, podjęły decyzję o zapoznaniu się z codziennymi obowiązkami funkcjonariuszy. Prowadził je nadkomisarz Krzysztof Marciniak, Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Zielonej Górze.

Dla przedszkolaków odwiedziny w siedzibie policji to niezapomniana przygoda, której wspomnienia wywołują u nich wiele emocji. Jest to dla nich okazja do pierwszej bezpośredniej styczności z mundurowymi oraz miejscem ich pracy. Policjanci z Zielonej Góry są zawsze otwarci na takie spotkania, obserwując dziecięcy entuzjazm i ciekawość świata.

Celem organizowania takich wizyt jest edukacja najmłodszych na temat bezpieczeństwa, ale także zaprezentowanie roli jaką pełni policja – oczywiście w sposób przystępny dla tej grupy wiekowej. Dzieci mogły również obejrzeć policyjny radiowóz, motocykl oraz pozostałe narzędzia wykorzystywane przez funkcjonariuszy. Maluchy miały okazję zwiedzić komendę, zrozumieć jakie obowiązki wypełniają policjanci i jak przebiega ich każdy dzień. W programie przewidziano także spotkanie z nadkomisarzem Krzysztofem Marciniakiem w jego biurze.

Sierżant sztabowy Kamil Sałek z Wydziału Prewencji nauczał dzieci o bezpiecznej zabawie, a młodszy aspirant Agnieszka Włodarska edukowała je o zasadach bezpieczeństwa drogowego, szczególnie podkreślając znaczenie noszenia elementów odblaskowych, które następnie przedszkolaki otrzymały jako upominek. Największą radość maluchom sprawiło spotkanie z policyjnymi psami i ich opiekunami. Dzieci mogły również przyjrzeć się wyposażeniu policyjnego radiowozu.