Bezpieczeństwo najmłodszych – zielonogórscy policjanci prowadzą edukację wśród dzieci i młodzieży

Od wielu lat funkcjonariusze z Zielonej Góry, reprezentujący wydziały prewencji i ruchu drogowego, realizują programy edukacyjne skierowane do najmłodszych mieszkańców. Mają na celu przekazanie najważniejszych zasad bezpiecznej zabawy, korzystania z sieci internetowej oraz uczestnictwa w ruchu drogowym. W ostatnim czasie odbyło się spotkanie z przedszkolakami z Zespołu Edukacyjnego nr 10 w Zielonej Górze, podczas którego podkreślano znaczenie właściwej widoczności na drodze. Dzieci otrzymały na tym spotkaniu kamizelki odblaskowe od mundurowych.

Podstawowym celem zielonogórskich stróżów prawa jest edukacja dla bezpieczeństwa, której zakres obejmuje szeroko pojętą profilaktykę. Policjanci i policjantki z Wydziału Prewencji oraz Wydziału Ruchu Drogowego towarzyszą dzieciom i młodzieży na każdym etapie ich edukacji – począwszy od żłobka, przez przedszkole, szkołę podstawową, a kończąc na szkole średniej. Wiedza na temat różnych aspektów bezpieczeństwa jest przekazywana również studentom podczas spotkań z policjantami.

W minionych dniach, 15 stycznia, młodszy aspirant Agnieszka Włodarska z Wydziału Ruchu Drogowego oraz sierżant sztabowy Kamil Sałek z Wydziału Prewencji odwiedzili przedszkolaków z Zespołu Edukacyjnego nr 10 w Zielonej Górze. Spotkanie miało miejsce w ramach akcji edukacyjnej „Odblaski ratują życie”. Dzieci miały okazję porozmawiać z funkcjonariuszami o bezpiecznym zachowaniu podczas zbliżających się ferii i zabaw na śniegu. Na koniec otrzymały od mundurowych książeczkę „Bezpieczna Zima”.