Bezpieczeństwo drogowe podczas Wszystkich Świętych: zmiany w organizacji ruchu w Zielonej Górze

Nie zapominajmy, że z okazji Wszystkich Świętych, oznakowanie drogowe w pobliżu miejsc pochówków może ulec modyfikacji, a o porządku na drogach decydować będą funkcjonariusze policji. Ich polecenia powinny być stosowane jako priorytetowe. Służby mundurowe będą skrupulatnie dbać o bezpieczeństwo osób podróżujących oraz odwiedzających groby swoich bliskich. Szczególna uwaga powinna być skierowana na zmiany, które wystąpią na ulicy Wrocławskiej w Zielonej Górze.

Stróże prawa z Zielonej Góry przypominają, że zbliżający się dzień Wszystkich Świętych wiąże się ze zmianami w układzie ruchu drogowego wokół cmentarzy. Zwracamy uwagę na szczególne poszanowanie znaków drogowych, ponieważ mogą pojawić się nowe oznakowania, ograniczenia prędkości oraz inne niż zazwyczaj regulacje ruchu. Jak co roku, te zmiany wprowadzane są w pobliżu cmentarza przy ulicy Wrocławskiej w Zielonej Górze. W tym roku, zmiany zostały wprowadzone już 28 października i będą obowiązywać do 3 listopada.

Zmiany w kierowaniu ruchem, które zostały zastosowane w latach ubiegłych, okazały się skuteczne. Przyczyniły się one do zapewnienia bezpieczeństwa w rejonie cmentarza, pomimo ogromnej liczby odwiedzających. Ruch zarówno pojazdów, jak i pieszych odbywał się płynnie, bez żadnych niebezpiecznych incydentów drogowych. Tak jak w roku poprzednim, także i w tym wprowadzone będą dwa pasy dojazdowe do cmentarza począwszy od Alei Juliusza Słowackiego (obecnie dwa pasy ruchu w tym samym kierunku rozpoczynają się na wysokości stacji paliw). Dzięki temu przepustowość drogi na najbardziej zatłoczonym odcinku zostanie zwiększona. Należy jednak pamiętać, że ta modyfikacja uniemożliwia wjazd do Alei Juliusza Słowackiego dla osób jadących od strony cmentarza.