Bezinteresowna interwencja policjantów z Zielonej Góry uratowała życie 75-letniemu mężczyźnie

Kiedy funkcjonariusze drogówki z Zielonej Góry otrzymali wezwanie do udziału w interwencji dotyczącej rutynowej kolizji drogowej, nie spodziewali się, że będą musieli stawić czoła wyzwaniu o wiele większemu. Zadaniem, które niespodziewanie stanęło przed nimi, okazało się uratowanie życia 75-letniego mężczyzny, który znalazł się w krytycznym stanie zdrowia.

Nieoczekiwanie sytuacja uległa dramatycznemu zwrotowi, gdy starszy pan, zszokowany zaistniałą stłuczką, nagle stracił przytomność. Serce seniora przestało bić, a on sam przestał oddychać. Przybyli na miejsce policjanci bez wahania podjęli próbę reanimacji.

Dzięki natychmiastowemu reagowaniu i profesjonalnym manewrom reanimacyjnym, funkcjonariusze byli w stanie utrzymać mężczyznę przy życiu do momentu przybycia lekarza. Medyk dzięki ich działaniom mógł z sukcesem użyć defibrylatora i przywrócić 75-latkowi wszystkie kluczowe funkcje życiowe. Bez szybkiej i zdecydowanej interwencji policjantów, los starszego pana mógłby potoczyć się zupełnie inaczej.