Apel policji o ostrożność: nie wpuszczaj do domu obcych osób

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze ponownie zwracają uwagę na problem nieznajomych osób, które dążą do uzyskania dostępu do prywatnych mieszkań i domów. Przypominają mieszkańcom o zasadzie niewpuszczania do swoich domów osób, których nie znamy. Ta ważna zasada dotyczy wszystkich – zarówno młodszych, jak i starszych członków społeczności.

Podkreślają, że to apel jest szczególnie ważny dla seniorów. Powód? W minioną środę miało miejsce zdarzenie, podczas którego doszło do kradzieży, a ofiarą stała się 90-letnia mieszkanka Zielonej Góry.

Miejscowa seniorka padła ofiarą oszustki, która zdobyła zaufanie starszej pani, a następnie wykorzystała to zaufanie, aby wyłudzić od niej pieniądze. Kobieta twierdziła, że potrzebuje gotówki na sfinansowanie leczenia jej znajomej, co skłoniło starszą panią do przekazania jej swoich oszczędności.

Zielonogórska policja prosi o rozwagę i przypomina o konieczności ostrzegania naszych bliskich, zwłaszcza starszych sąsiadów. Radzą nie dawać wiary historiom opowiadanym przez obce osoby i zachować ostrożność w kontaktach z nieznajomymi.