18-letni mieszkaniec Śląska zatrzymany w Zielonej Górze za wymuszenie rozbójnicze

Eksperci od spraw kryminalnych z zielonogórskiej komendy miejskiej, dzięki ich niezmordowanej pracy i dużej wiedzy, udało się zlokalizować oraz aresztować mężczyznę w wieku 18 lat. Młody delikwent, pochodzący z terenu województwa śląskiego, został oskarżony o dokonanie wymuszenia rozbójniczego w samym sercu miasta. Ten młody człowiek wykorzystał obiekt, który przypominał broń, by zastraszyć kobietę i zażądać od niej gotówki. W wyniku decyzji sądu, mężczyzna został tymczasowo zatrzymany. Prokuratura Rejonowa w Zielonej Górze nadzoruje dalsze postępowanie w tej sprawie.

W ostatni piątek (19 stycznia), dyżurny z Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze otrzymał zgłoszenie o napadzie na kobietę w centralnej części miasta. Z informacji dostarczonych przez ofiarę wynikało, że rano, nieznany sprawca podszedł do kobiety przechodzącej przez centrum miasta, pokazał jej przedmiot przypominający broń, a potem zażądał, aby wypłaciła z bankomatu i oddała mu 300 złotych. Kobieta, przerażona sytuacją, spełniła żądanie napastnika, a ten po zabraniu pieniędzy, zniknął bez śladu. Ofiara natychmiast powiadomiła o zajściu Policję.

Na miejsce natychmiast przyjechali funkcjonariusze patrolowi, a detektywi z Zielonej Góry rozpoczęli działania operacyjne. Po przeprowadzeniu rozmowy z ofiarą ustalili jak wyglądał sprawca i rozpoczęli poszukiwania. Tymczasem dyżurny oraz pracownicy miejskiego centrum monitoringu przeglądali nagrania z kamer w celu znalezienia mężczyzny. Niestety, okazało się, że sprawca uciekł poza obszar pokryty monitoringiem. Pomimo braku dużej ilości informacji o podejrzanym, detektywi byli pewni, że szybko go odnajdą, dlatego rozpoczęli intensywną pracę operacyjną. Po kilku godzinach ciężkiej pracy odnieśli sukces. Wieczorem tego samego dnia, mężczyzna został aresztowany na jednej z ulic miasta.