Robert Dowhan: były prezes żużlowego Falubazu Zielona Góra obecnie prężnie działa w polityce

Październik przyniósł nowe wyzwania dla Roberta Dowhana, który został posłem na Sejm, reprezentując Koalicję Obywatelską. Były prezes żużlowego zespołu Falubazu Zielona Góra nie jest jednak nowicjuszem na politycznej scenie. Przed objęciem stanowiska posła, Dowhan przez pewien czas sprawował rolę senatora. W związku z przyjęciem nowej roli, Robert Dowhan złożył swoje oświadczenie majątkowe, które robi piorunujące wrażenie.

W oświadczeniu majątkowym znalazło się miejsce na imponującą sumę blisko miliona złotych zgromadzonych oszczędności. Posiadłości Roberta Dowhana obejmują również duży dom oraz mieszkanie. Również w jego garażu można znaleźć luksusowe samochody. Taki stan posiadania zasługuje na uznanie.

Dowhan jest osobą dobrze znaną w środowisku żużlowym. Wielu ludzi kojarzy go głównie z żużlem i sukcesami, jakie odnosił klub Falubaz Zielona Góra podczas jego prezesury. Klub doświadczył wielu triumfów, zdobywając dwa złote medale w Drużynowych Mistrzostwach Polski oraz srebrny i brązowy medal. Chociaż Robert Dowhan nie kieruje już klubem, nadal przygląda się jego działaniom, często komentując decyzje nowego zarządu. Obecnie jednak bardziej skupia się na swojej politycznej karierze, którą rozpoczął prawie 20 lat temu.