Zielonogórska policja aktywnie monitoruje bezpieczeństwo pieszych na drodze

W miniony wtorek, 16 stycznia, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego w Zielonej Górze przeprowadzili specjalną operację „Pieszy bezpieczny na przejściu”. Celem tej akcji było zapewnienie bezpieczeństwa pieszym na przejściach dla pieszych oraz egzekwowanie przestrzegania przepisów ruchu drogowego przez kierowców.

Służby policyjne były aktywne od wczesnych godzin rannych aż do późnego wieczora, monitorując sytuację na drogach i kontrolując zachowania zarówno kierowców, jak i pieszych. Jednym z głównych punktów ich uwagi była kwestia odpowiedzialnej jazdy kierowców: zwracali szczególną uwagę na prędkość pojazdów przed i na przejściach dla pieszych oraz na przestrzeganie pierwszeństwa prawa do przejścia przez osoby piesze.

Ale nie tylko kierowcy znaleźli się na celowniku służb porządkowych. Policjanci podkreślali również konieczność przestrzegania przepisów ruchu drogowego przez pieszych. Zwracano uwagę na takie wykroczenia, jak przechodzenie przez jezdnię w miejscach, gdzie jest to zabronione, czy niezastosowanie się do sygnalizacji świetlnej, informuje rzecznik prasowy policji w Zielonej Górze, podinsp. Małgorzata Stanisławska.