Uroczyste otwarcie obwodnicy Kozła – zmniejszenie ruchu w okolicznych małych miejscowościach

Została zrealizowana inwestycja, której oczekiwano od dłuższego czasu. Mowa tutaj o obwodnicy w Regionie Kozła, której celem jest zmniejszenie natężenia ruchu w niewielkich przyległych miasteczkach. Realizacja tego projektu pochłonęła znaczące środki finansowe.

Ceremonia otwarcia tej arterii komunikacyjnej odbyła się 14 grudnia, w czwartek. Nowa trasa, rozciągająca się na ponad 7 kilometrów, obejmuje Podmokle Wielkie, Kosieczyn i Chlastawę. Prace budowlane na tym odcinku drogi rozpoczęły się w połowie roku 2019. Droga ta umożliwia dojazd do zjazdów na autostradzie A2, znajdujących się w Trzcielu oraz Nowym Tomyślu.

Projekt został zrealizowany przez firmę budowlaną Kontrakt, mającą swoją siedzibę w Krośnie Odrzańskim. Oprócz samej drogi, inwestycja obejmowała także budowę bitumicznej ścieżki rowerowej, biegnącej równolegle do trasy dla samochodów. Ponadto, na tej trasie znajdują się dwa punkty obsługi rowerzystów oraz dwie zatoki przeznaczone dla Inspekcji Transportu Drogowego do ważenia pojazdów.