Pościg zielonogórskich policjantów za 23-letnim mężczyzną

Mężczyzna w wieku 23 lat kierował pojazdem samochodowym pod wpływem narkotyków. Policja musiała wdać się w pościg za kierowcą po tym, jak nie zatrzymał się on do rutynowej kontroli drogowej. Zielonogórscy funkcjonariusze postanowili udostępnić w internecie nagranie z pościgu, który odbywał się za 23-latkiem.

23-latek nie zatrzymał się do kontroli drogowej

Funkcjonariusze z Zielonej Góry byli zmuszeni udać się w pościg za młodym mężczyzną w momencie, gdy nie zatrzymał się on do rutynowej kontroli drogowej. Kierowca poruszający się samochodem osobowym marki Peugeot zignorował polecenia funkcjonariuszy i udał się w ucieczkę wraz z dwoma pasażerami. Wjechał on na obwodnicę i oddalał się.

Policja od razu poinformowała o całej sytuacji pozostałe patrole policyjne. Od razu do pościgu włączyły się także dwa inne radiowozy. Po pewnym czasie 23-latek opuścił teren miasta i udał się na teren jednej ze wsi. Tam jeden z radiowozów skutecznie uniemożliwił dalszą jazdę uciekinierowi, a młody mężczyzna został skutecznie zatrzymany.

Kierowca samochodu pod wpływem narkotyków

23-latek, który postanowił uciekać policjantom znajdował się pod wpływem narkotyków. Policja po sprawdzeniu kierowcy w bazie danych od razu zobaczyła, że już wcześniej miał on styczność z przestępstwami narkotykowymi. Teraz w jego organizmie znaleziono amfetaminę oraz marihuanę. Wraz z kierowcą w pojeździe znajdowało się także dwóch innych pasażerów. Zarówno kobieta, jak i mężczyzna podróżujący w aucie po złożeniu zeznań zostali zwolnieni.

Policja po zatrzymaniu 23-latka postanowiła również przeszukać mieszkanie młodego mężczyzny. W środku znaleziono znaczne ilości narkotyków. Mowa o ponad kilogramie marihuany, amfetaminy, porcji haszyszu, tabletek ekstazy, a oprócz tego w mieszkaniu znajdowały się również wagi elektroniczne, telefony komórkowe oraz woreczki strunowe. Już niedługo mężczyźnie zostaną przedstawione zarzuty dotyczące posiadania znacznej ilości narkotyków, a także przygotowania się do wprowadzenia narkotyków do obrotu. Już niedługo sprawa trafi do Prokuratury Rejonowej w Zielonej Górze, a 23-latek został już tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.