Studenci medycyny z Zielonej Góry organizują bezpłatne badania zdrowotne w galerii handlowej

W nadchodzącą sobotę, 27 kwietnia, miłośnicy zakupów odwiedzający galerię Focus Mall mają okazję nie tylko zrobić zakupy, ale również zadbać o swoje zdrowie. W godzinach od 10:00 do 18:00 studenci kierunku lekarskiego z Uniwersytetu Zielonogórskiego, którzy są członkami Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland, organizują akcję „Zdrowie pod Kontrolą”. Podczas tego wydarzenia, wszyscy chętni będą mogli skorzystać z bezpłatnych badań medycznych.

Dobrosława Kieres, reprezentantka IFMSA-Poland Oddział Zielona Góra i lokalna koordynatorka ds. zdrowia publicznego, zwraca uwagę na fakt, że każdego roku uczestnicy tej ośmiogodzinnej akcji przeprowadzają ponad 1300 badań. Zatem jest to doskonała okazja do sprawdzenia stanu swojego zdrowia.

Podczas tej akcji zdrowotnej będzie można skorzystać z różnego rodzaju badań. Do dyspozycji będą m.in. testy wzroku i słuchu, USG tarczycy, test na obecność wirusa HIV, pomiar poziomu cukru we krwi oraz pomiar ciśnienia tętniczego. Warto zauważyć, że w akcji udział wezmą nie tylko przyszli lekarze, ale także specjaliści z zakresu fizjoterapii i ratownictwa medycznego.