Akcja "Zdrowie pod kontrolą" dostępna dla mieszkańców Zielonej Góry

Planowane na jutro wydarzenie „Zdrowie pod kontrolą” odbędzie się w mieście Zielona Góra. Lokalni mieszkańcy będą mieli okazje skorzystać z serii bezpłatnych badań medycznych oraz pomiarów, które mają na celu poprawę ich zdrowia i samopoczucia. Najbliższa edycja tego wydarzenia skupi się głównie na problemach związanych z chorobami płuc. Wydarzenie zostało zaplanowane do przeprowadzenia w galerii handlowej znajdującej się przy ulicy Wrocławskiej, a harmonogram przewiduje godziny od 10.00 do 18.00.

Dobrosława Kieres, główna organizatorka tego wydarzenia, podaje szczegółowe informacje na jego temat. Zgodnie z jej słowami, za organizację akcji odpowiadają studenci kierunku medycznego z Uniwersytetu Zielonogórskiego. Studenci te są również członkami Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland. Celem tej inicjatywy jest zwiększenie świadomości społecznej na temat zdrowia i profilaktyki chorób cywilizacyjnych.

Program „Zdrowie pod Kontrolą” jest regularnie organizowany w 18 największych miastach w Polsce. Jest to cykliczna inicjatywa, której głównym celem jest promowanie zdrowego stylu życia i profilaktyki.