Policjanci z Zielonej Góry niezłomni w ratowaniu zwierząt: ostatnio uratowali małego kotka

Pracownicy Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze pokazali ponownie, że dobro zwierząt jest dla nich kwestią priorytetową. W trakcie nadzorowania koncertu w Świdnicy, dzielnicy Zielonej Góry, podjęli się akcji ratunkowej na rzecz małego bezdomnego kotka. Zwierzę otrzymało od nich pomoc, zostało nakarmione i przewiezione do lecznicy weterynaryjnej.

Po przeprowadzonej przez lekarza weterynarii ocenie stanu zdrowia, malutki kot trafił pod opiekę jednego z policjantów. Ta historia to tylko jeden z wielu przykładów pokazujących zaangażowanie funkcjonariuszy zielonogórskiej policji w ratowanie potrzebujących pomocy zwierząt.

Już od długiego czasu policjanci ruchu drogowego udział w akcjach ratunkowych – niedawno uratowali młode szopy pracze, a wcześniej nierzadko pomagali właścicielom odzyskać zagubione psy. Funkcjonariusze zajmujący się przewodnictwem psów udzielili pomocy rannemu łabędziowi, przewożąc go do lecznicy. Policjanci z grupy patrolowo-interwencyjnej pomogli również małemu koziołkowi, który zgubił się w centrum miasta, dostarczając go do lecznicy dzikich zwierząt.

Pracownicy Komisariatu Policji w Sulechowie zaangażowali się natomiast w zbiórkę pieniędzy na leczenie postrzelonego pieska, który wymagał amputacji łapki. Takie działania pokazują, że zielonogórscy policjanci mają ogromne serce dla zwierząt.