Planowany remont węzła Jordanowo na autostradzie A2

Zaplanowany na 25 września br. rozpoczęcie prac remontowych na autostradzie A2, dotyczących konkretnie węzła Jordanowo, który stanowi kluczowe połączenie z trasą ekspresową S3, zmusi kierowców do korzystania z wyznaczonych objazdów. Chociaż oficjalne prace mają ruszyć od 25 września, już pięć dni wcześniej, czyli 20 września, na węźle nie będzie mogły przemieszczać się pojazdy o szerokości przekraczającej 2,5 metra.

Rzeczniczka Autostrada Wielkopolska – spółki odpowiedzialnej za ten odcinek drogi – Anna Ciamciak, podkreśla, że podjęto wszelkie starania, aby zminimalizować niedogodności dla podróżujących tą trasą. Prace zostały zaplanowane tak, aby realizować je etapami i możliwie jak najmniej utrudniać ruch.

– Apelujemy do kierowców o zachowanie ostrożności i rygorystyczne przestrzeganie wszelkich znaków tymczasowej organizacji ruchu – dodała rzeczniczka.

Pierwszy etap prac będzie obejmował wymianę warstwy ścieralnej nawierzchni na łącznicach zjazdowych węzła i rozpocznie się 25 września. Istotne dla podróżujących autostradą A2, którzy planują zjechać na drogę S3, jest to, że zostaną dla nich wyznaczone objazdy.