Narkotyki podczas patrolu – konsekwencje dla grupy młodzieży

Podczas typowej kontroli miejskiej, funkcjonariusze policji z Zielonej Góry natknęli się na grupę młodzieży, która posiadała przy sobie różne narkotyki. W następstwie tego incydentu, trzech z nich spędziło noc w areszcie. Mężczyzna z największą ilością nielegalnych substancji w swoim posiadaniu musi teraz liczyć się z ryzykiem kary do 10 lat pozbawienia wolności.

Patrolujący miasto w ostatni piątek wieczorem (15 września), policjanci z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim, działając na rzecz komendy zielonogórskiej i współpracując z lokalnymi służbami, zwrócili uwagę na kilku młodych ludzi. Spotkali ich na skwerze przy ulicy Anieli Krzywoń, gdzie jeden z nich trzymał w rękach torbę foliową.

Funkcjonariusze postanowili przeprowadzić interwencję. Legitymowali pięć osób, a następnie zatrzymali trzech spośród nich: dwóch mieszkańców Zielonej Góry – 22-latka i 19-latka, oraz 20-letniego mężczyznę z Niemiec. Po przeszukaniu miejsca zamieszkania okazało się, że wszyscy trzej posiadali marihuanę. Dodatkowo, u 19-latka znaleziono również amfetaminę i LSD.