Kierowca audi zatrzymany z pół promilem alkoholu: czekają go surowe kary

Mężczyzna jadący do pracy miał w organizmie ponad pół promila alkoholu. Czeka go teraz nie tylko trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów, ale również wymierzenie wysokiej grzywny i możliwość otrzymania kary do 3 lat pozbawienia wolności.

Regularne kontrole trzeźwości u kierowców to jedna z głównych strategii policyjnych w celu zapewnienia bezpieczeństwa na drogach. Policjanci rutynowo przeprowadzają takie kontrole, wykorzystując nowoczesne narzędzia, aby wyeliminować potencjalne zagrożenia stwarzane przez osoby prowadzące pojazdy pod wpływem alkoholu.

Policjanci z Zielonej Góry przeprowadzali rutynowe kontrole od wczesnych godzin porannych 5 stycznia, mając nadzieję, że wszyscy kierowcy podchodzą do prowadzenia pojazdów odpowiedzialnie. Niestety, okazało się inaczej przez kierowcę audi, który mimo stanu nietrzeźwości postanowił jechać do pracy. Za popełnione przestępstwo teraz czekają go surowe konsekwencje: trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów, duża grzywna i groźba do 3 lat pozbawienia wolności.