Historia i tradycje lokalnych winiarzy na wyciągnięcie dłoni podczas Dni Otwartych Piwnic Winiarskich w Zielonej Górze

Zarówno mieszkańcy Zielonej Góry, jak i odwiedzający to miasto turyści, przygotowują się do spotkania z historią oraz tradycją, której źródła tkwią w miejscowych winnicach. Wydarzenie ma miejsce raz w roku i jest ono chętnie odwiedzane przez miłośników win. W tym roku Dni Otwartych Piwnic Winiarskich rozpoczną się 30 maja, a goście będą mogli zwiedzić nie jeden, a 25 różnych obiektów rozsianych po całym mieście.

Będzie to okazja nie tylko do zapoznania się z produkcją tego szlachetnego napoju, ale również do odwiedzenia lubuskich winnic. Aby ułatwić przemieszczanie między nimi, uruchomione zostaną specjalne autobusy – tak zwane WinoBusy.

Renata Wcisło, przedstawicielka winnicy Saganum, podkreśla ich zaangażowanie w organizację imprezy. Z dumą przyznaje, że biorą udział w tym wydarzeniu od momentu jego powstania.

Dni Otwartych Piwnic Winiarskich to nie tylko doskonały sposób na spędzenie wolnego czasu, ale również okazja do poznania lokalnych tradycji. W tym roku, to spotkanie z historią i kulturą winiarzy potrwa aż do 1 czerwca.