Akcja "Prędkość" na drogach w Zielonej Górze i okolicach: zatrzymanie nieodpowiedzialnego kierowcy Opla

W piątek 17 maja, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Zielonej Góry podjęli intensywne działania w ramach ogólnopolskiej akcji „Prędkość”. Z wykorzystaniem laserowych mierników prędkości oraz radiowozów wyposażonych w wideorejestratory, kontrolowali ruch pojazdów zarówno na głównych arteriach komunikacyjnych, jak i na drogach lokalnych.

Jedna z patrolujących drużyn sprawowała nadzór na drodze wojewódzkiej numer 282 w Wilkanowie, leżącej nieopodal Zielonej Góry. Właśnie tam doszło do zatrzymania kierującego Oplem Astrą. Mężczyzna ten niestety prezentował bardzo nieodpowiedzialne zachowanie na drodze, poruszając się z prędkością 83 km/h na terenie, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h.

Sytuacja szybko stała się jednak bardziej skomplikowana, gdy po przeprowadzeniu rutynowych czynności kontrolnych ujawniono dodatkowe nieprawidłowości. Po sprawdzeniu stanu pojazdu i jego danych w policyjnej bazie, okazało się że samochód nie posiadał wymaganego ubezpieczenia OC. Co więcej, na aucie zamontowane były tablice rejestracyjne należące do innego pojazdu.