20-latek stanie przed sądem za posiadanie narkotyków znalezionych w zgubionym portfelu

Zdarzenie to miało miejsce w Zielonej Górze, gdzie młody 20-letni mieszkaniec miasta musi teraz stanąć przed sądem i odpowiadać za zarzut posiadania substancji niedozwolonych, w tym przypadku marihuany. Wszystko rozpoczęło się od zgubionego przez niego portfela, który policja znalazła i w nim odkryła wspomniany narkotyk – w taki sposób podzieliła się informacją podinspektor Małgorzata Barska, reprezentująca Komendę Miejską Policji w Zielonej Górze.

Jak przekazała policjantka, młodzieniec usłyszał zarzuty dotyczące posiadania środków odurzających. Nie zaprzeczył on faktom i przyznał się do winy, składając odpowiednie wyjaśnienia. Należy dodać, że kara za takie przewinienie może być surowa – w myśl Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, osoba posiadająca narkotyki może zostać skazana na karę pozbawienia wolności nawet do trzech lat.

Ciekawe jest to, że zguby w postaci portfeli czy dokumentów bardzo często trafiają do zielonogórskiej komendy czy lokalnych komisariatów. Policjanci natychmiast podejmują działania w celu odnalezienia właścicieli tych zgub i ich zwrotu. Nie można jednak zapomnieć, że takie znaleziska mogą ukrywać w sobie także niespodziewane sekrety, jak w przypadku opisanego wyżej 20-latka.