Zakończono remont ulicy Dworcowej w Zielonej Górze

Od początku lipca kierowcy musieli zmagać się z utrudnieniami na ulicy Dworcowej w Zielonej Górze. Wszystko za sprawą remontu, który dotyczył prac przy lokalnych kanalizacjach. Kierowcy przez cały ten czas musieli uzbroić się w cierpliwość, ponieważ tamtejszy ruch był znacząco ograniczony. Na szczęście kierownik prowadzonych tam robót Łukasz Mika udzielił wypowiedzi, która napawa optymizmem.

Kiedy dokładnie zakończyły się pracę przy ulicy Dworcowej?

Kierownik prac kanalizacyjnych na ulicy Dworcowej w Zielonej Górze określił, że prace zakończą się 7 lipca, a więc w środę. W rzeczywistości tak właśnie się stało i droga ponownie jest przejezdna bez żadnych problemów komunikacyjnych. Kierowcy z pewnością odetchnęli z ulgą, ponieważ ta trasa jest dosyć często uczęszczaną przez miejscowych. Osoby, które do tej pory musiały omijać ten rejon miasta i wybierać drogę okrężną, od 7 lipca mogą ponownie swobodnie przejeżdżać w tym miejscu.

Co dokładnie remontowano na ulicy Dworcowej w Zielonej Górze?

W ramach remontu wykonana została renowacja kanalizacji. Pracownicy doświadczonej firmy działania prowadzili wykorzystując do tego metodę rękawa termoutwardzalnego. Rozumie się przez to chociażby wygrzewanie wspomnianego rękawa, co jest jednym z ostatnich etapów. Oczywiście wcześniej wspomniany rękaw musiał zostać wprowadzony do kanalizy. Ostatnim etapem prac przy rękawie termoutwardzalnym jest jego wychładzanie. Następuje ono od razu po wygrzewaniu.

Gdy prace związane z rękawem termoutwardzanym dobiegły końca, pracownicy mogli otworzyć wszystkie przyłącza, które docierają do kolektora poddanego pracom modernizacyjnym. Po ukończeniu prac wszystko wróciło do normy, a użytkownicy mogą już od 7 lipca swobodnie poruszać się nawierzchnią drogi na ulicy Dworcowej.