W Zielonej Górze doszło do wypadku drogowego z udziałem busa oraz auta pilotującego wojskową kolumnę

Na trasie S3 pomiędzy Nową Solą a Zieloną Górą doszło do niebezpiecznego zdarzenia drogowego. To właśnie tam bud zderzył się z samochodem, które pilotowało wojskową kolumnę. Pasażerami busa były dzieci, które kierowały się na obóz kolarski w góry. Zdarzenie miało miejsce 5 lipca około godziny 11:11 nieopodal miejscowości Sucha.

Jak doszło do wypadku?

W zdarzeniu drogowym wziął udział bus oraz samochód pilotujący wojskową kolumnę. Niestety aż czterech pasażerów busa musiało zostać przetransportowanych do szpitala, z kolei jedna osoba wymagała opieki na miejscu. Jedną z osób, 12-letnią dziewczynę przetransportowano śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Kierowca, który kierował busem był trzeźwy. Nic mu się nie stało.

W samochodzie pilotującym wojskową kolumnę w trakcie zdarzenia drogowego nikogo nie było. Kolumna znajdowała się na pasie awaryjnym i miała włączoną sygnalizację świetlną. Rzecznik zielonogórskiej straży pożarnej podkreśla, że sygnalizacja świetlna musiała być widoczna dla innych kierowców.

Utrudnienia po wypadku

Droga, na której doszło do wypadku przez pewien czas była niedostępna dla kierowców. Na szczęście Policja oraz pozostałe służby porządkowe dosyć szybko poradziły sobie z opanowaniem całej sytuacji. Dzięki temu droga szybko została przywrócona do normalnego funkcjonowania. Ogólne utrudnienia w ruchu na tym odcinku trwały około trzy godziny. Mniej więcej około godziny 14:40 ruch odbywał się już jednym pasem.