Ulice w Zielonej Górze niczym rwące potoki. Powódź w mieście

Pod koniec czerwca na terenie Zielonej Góry doszło do bardzo niebezpiecznych w skutkach zdarzeń atmosferycznych. Wysokie temperatury, a następnie nadchodzący spadek temperatur sprawiły, że nad miastem przeszła gwałtowna burza. Do akcji musieli wkroczyć strażacy. Mieli oni ręce pełne roboty, ponieważ woda zalała m.in. piwnice mieszkań oraz puby. Także ulice miasta są kompletnie zalane.

Jakie ulice zostały zalane?

Gwałtowna burza oraz deszcz najbardziej dała się we znaki mieszkańcom ulic Bohaterów Westerplatte, Wojska Polskiego oraz Alei Konstytucji. To właśnie tam obfite opady deszczu całkowicie sparaliżowały ruch. Od samego rana straż pożarna przyjmuje kolejne zgłoszenia związane z powodziami.

Jak wyglądała akcja strażaków?

Zadania strażaków w tamtym momencie polegały głównie na wypompowywaniu ogromnej ilości litrów wody, która ugrzęzła w piwnicach oraz innych miejscach. Oprócz tego ucierpiał także tymczasowy szpital w Zielonej Górze. Strażacy z pewnością jeszcze przez długi czas będą walczyć z usunięciem poważnych skutków gwałtownej burzy.

Opisywana gwałtowna burza z ulewnym deszczem przeszła nad Zieloną Górą pod koniec czerwca. W lipcu zapowiadane są kolejne anomalie pogodowe. Może dojść do kolejnych gwałtownych burz, ulewnych deszczów, a także do gradobicia. Warto więc pamiętać o tym, aby przygotować się na wszystkie ewentualne sytuacje.

W przypadku zbliżających się niebezpiecznych warunków pogodowych oficjalny komunikat ostrzegawczy powinno podać również IMGW. To właśnie IMGW wydaje ostrzeżenia pogodowe w całym kraju, które w zależności od poziomu zagrożenia przyjmuje odpowiednie stopnie.